Krása vychádza zvnútra, ale aj krása vonkajšia vplýva späť dovnútra – pýtali sme sa Carmen Nagy – profesionálnej kozmetičky

1. Prečo sú ľudia tak závislí na výzore, prečo je krása tak dôležitá vo svete, prečo túžime po krásnych veciach?

Preto je krása dôležitá, lebo sme presvedčení, že výzorom, čo každý vidí, vysielame niečo o sebe okoliu. Veľmi málo ľudí vie, že vnútrajškom, dušou môžeme komunikovať oveľa lepšie ako vonkajškom. Avšak, musíme sa prispôsobovať životu, dobe, prostrediu, v ktorom sme sa narodili, a preto, že v dnešnom svete je výzor veľmi dôležitý, mali by sme snažiť o harmóniu vonkajšej a vnútornej krásy, tak ako len vieme.

2. Pozrime sa, čo sa stane, ak chceme našu vonkajšiu krásu vytvoriť nie vytvorením vnútornej harmónie, ale pracujeme len na skrášlení zovňajšku, a má to spätný vplyv na náš vnútorný stav?

Samozrejme áno, pretože keď sa pozrieme do zrkadla a pozorujeme pozitívne zmeny na sebe, ak sme spokojní s fyzickým zjavom, tak sa upokojíme. Začne sa vytvárať vnútorná rovnováha, začne sa cesta k vnútornej harmónii. Existuje absolútna interakcia medzi nimi.

3. Čo môžeme urobiť pre svoju krásu s Vašou pomocou?

Môžeme urobiť veľa. Veľmi dôležitá je domáca starostlivosť, starostlivosť o našu pokožku, aby sme poznali prednosti , vlastnosti našej pokožky, celkovej jej klasifikácie, aby sme kupovali takú kozmetiku, také výrobky, ktoré sú prospešné pre nás, ktoré neškodia. Na to môžeme vidieť mnoho príkladov. Veľmi dôležitá je aj pravidelná návšteva špecialistu, v závislosti od naších možností. V dnešnej dobe má kozmetický priemysel k dispozícií také prístroje a materiály, s ktorými môžeme dosiahnuť viditeľné a až šokujúce výsledky.

4. Prečo je dôležité, aby naša pokožka bola zdravá? Čo vieš na človeku diagnostikovať, keď sa s ním stretneš a vidíš, že má na pokožke poškodenia, viditeľné známky nedbanlivosti? Aké sú najčastejšie príznaky, ktoré jasne ukazujú, že našu pokožku je potrebné riešiť?

Každý sa musí o svoju pokožku starať. Naša koža pokrýva celé telo, takže pokožka je to, čo všetci vidia. Je veľmi dôležité, aby bola zdravá a pekná. Okamžite sa dá zistiť, či niekto používa správnu kozmetiku, či navštevuje kvalifikovaného odborníka, alebo sa pokúša to zvládnuť doma. Dá sa vidieť, akými zmenami prešla koža počas puberty a či zostali po tom stopy. Ako plynie čas, môže to byť dôležité posolstvo pre nás vidieť, aká je elasticita kože, obsah vody a to určuje časom, ako by sme sa mali o ňu starať. U niektorých si pleť vyžaduje intenzívnu starostlivosť už v mladom veku, u iných aj vo vyššom veku postačuje základná starostlivosť.

5. Myslíte si, že telo, bez vonkajšieho vplyvu, môže prirodzeným spôsobom obnovovať a vytvárať zdravú pokožku?

Áno, samozrejme, verím v to, pretože som videla 80-ročných s nádherne udržiavanou pokožkou. To sa dá vždy vidieť, kto sa ako staral o svoju pleť. Samozrejme aj vnútorné, genetických predpoklady a duševný stav vo veľkej miere tomu prispievajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *