Liečenie bolesti lakťa so Safe Laserom

Nemôžete sa sústrediť a pracovať v pokoji, pretože Vás bolí lakeť? Chcete venovať viac času Vášmu obľúbenému športu, ale zabraňuje tomu bolesť?

V pozadí bolesti lakťa môže byť viacero problémov. Spúšťacím faktorom môže byť jednoduché preťaženie alebo následok intenzívnejšieho, trvalého zaťaženia, ale aj zložitejšie, ako je zápal (okostice, kĺbov) a rovnako aj poškodenie chrupavky. Samozrejme zo zoznamu nesmú chýbať ani podvrtnutia, vykĺbenia a zlomeniny vzniknuté dôsledkom rôznych traum lakťového kĺbu. Stupeň bolesti je rôznorodý, v rozsahu od miernej bolesti k veľmi silnej. Bolesť je sprevádzaná nepríjemnými pocitmi ako napríklad necitlivosť alebo v závažných prípadoch slabosť predlaktia.

Čo robiť, keď už problém nastal? Kedy by ste sa mali poradiť s lekárom? Ako dlho bude trvať nútený odpočinok?

Poruchy v pozadí bolestí musí vždy objasniť odborník!

Medzi najčastejšie problémy patria:

  • Golfový lakeť: golfový lakeť je bolesť okolia lakte, ktorá vzniká preťažením svalov ohybu zápästia smerom k dlani. Vyvolávajú ju väčšinou dlhotrvajúce, monotónne vrhacie pohyby. Symptómami sú zvyčajne bolesti v oblasti lakťa s rôznym stupňom intenzity a slabosť predlaktia.
  • Možnosti liečby: Bolestivú plochu chladiť ľadom (so zvýšenou opatrnosťou), brať lieky proti bolesti, používať protizápalové krémy, v závažných prípadoch podávať anestetiká na postihnuté šľachy a steroidné injekcie a ožarovať bolestivé oblasti, všetky tieto môžu podporiť hojenie. Zriedka, ale v prípade zlyhania konzervatívneho riešenia je aj operácia možná. Koľko času treba počkať? V závislosti od toho, či budete potrebovať operáciu, doba zotavenia je 3-6 mesiacov.
  • Tenisový lakeť: Tenisový lakeť je bolesť okolia lakte s rôznorodými príznakmi, ktorá vzniká zo zápalu kostného výstupku na vonkajšej spodnej časti ramena (epicondylus). Je to choroba lakťového kĺbu a kĺbu zápästia sprevádzaná silnou bolesťou pri pohybe. Tenisový lakeť je oveľa bežnejší než golfový lakeť, postihuje asi 2-3 percentá ľudí počas života. U mužov sa vyskytuje častejšie ako u žien. Ak má pacient tenisový lakeť, pri napínaní lakťa, ruky a prstov dozadu pociťuje veľmi silnú bolesť. V tomto prípade je ťažké uchopiť predmety, podať ruku, ešte aj otvoriť fľašu. Náhla alebo postupne začínajúca ostrá bolesť na vonkajšej strane lakťa, ktorá vyžaruje do napínacích svalov, pri zaťažení sa zintenzívni. Bolesť sa môže objaviť aj stave pokoja, pri zhoršenom stave.
  • Možnosti liečby: Existujú rôzne obvyklé spôsoby liečby, ako napríklad nechať kĺb odpočívať, nosiť špeciálne spevňujúce bandáže, lokálna liečba (chladenie, protizápalové masti, fyzioterapia), rehabilitácia, posilňovacie cvičenia. Môžu byť podávané steroidné injekcie v zodpovedajúcich dávkach. Operácia je v tomto prípade tiež oprávnená, ak konzervatívna liečba je neúčinná. V tomto prípade je výpadok cca :. 3-6 mesiacov.

Pre ochranu kĺbov je dôležitá prevencia, čo znamená strečing, posilňovanie, osvojenie si správnych športových techník. Pomôže aj vyhýbanie sa vážnym preťaženiam, ale pri určitých pracovných postupoch je ťažké sa tomu vyhnúť.

Ako pomáha lekársky prístroj Safe Laser pri bolestiach lakťa?

V posledných 50 rokoch nespočetné množstvo klinických výskumov, pokusov, pozorovaní a skúseností potvrdili blahodarné účinky mäkkého lasera. Vývoj lekárskeho prístroja Safe Laser s mäkkým terapeutickým laserom spočíva na základe týchto skúseností. Na základe niekoľkoročných skúseností preukázal svoju účinnosť pri zmierňovaní bolesti kĺbov a znížovaní zápalov. Spomedzi lekárskych prístrojov Safe Laser sa SL 500 Infra odporúča ako najúčinnejší na liečbu!

Terapia mäkkým laserom napomáha zmierňovaniu príznakov problému a účinnosti lekárom predpísanej terapie! V mnohých prípadoch môžu byť operácia odložená.
V prípade problémov pohybového ústrojenstva bola pozorovaná regenerácia kĺbov, svalov a väzív v dôsledku dlhodobého, pravidelného ošetrovania laserom, čo prinieslo zmiernenie sťažností, často aj ich zánik.

Ako liečiť bolesti lakťa s prístrojom Safe Laser500 Infra?

  • Pri akútnej bolesi lakťa 1-2 krát denne, s dobou liečenia 3-3 minúty, v dvoch bodoch (vonkajšie a vnútorné strany lakťového kĺbu).
  • Pri chronickej bolesti lakťa každý druhý deň po dobu 4-5 minút.
    Chronickú bolesť spôsobenú tenisovým lakťom alebo golfovým lakťom sa odporúča každý druhý deň ošetriť po dobu 10 minút.
  • BUĎTE SVOJíM LIEČITEĽOM I LIEČITEĽOM SVOJICH RODINNÝCH PRISLUŠNIKOV!