Liečenie opotrebenia bedrového kĺbu so Safe Laserom

Pri každom pohybe, keď sa Vám aj boky pohybujú, máte pocit, že bodaj by ste sa nemuseli pohybovať?
Dlho to bolí, ale nemáte dosť trpezlivosti čakať u lekára a bojíte sa aj bolestivých vyšetrení?
Bolesti bedra a opotrebenie bedrového kĺbu sú tak vážne a komplexné problémy, ktoré sa nezlepšia bez liečby, dokonca sa postupne budú zhoršovať. Liečenie včas diagnostikovanej a vyšetrenej bolesti bedra môže byť aj bezbolestné.

Ako vzniká opotrebenie bedrového kĺbu?

Rozlišujeme dve hlavné formy opotrebenia bedrového kĺbu.

Primárne opotrebenie

Pre primárne opotrebenie je presná príčina neznáma. Postupne životom bunky starnú, čím sa jej funkcie spomalia, znížia, dochádza ku degeneratívnym zmenám. Najprv sa stenčí povrch chrupavky v dôsledku straty tekutín, a súčasne sa znižuje aj jej pružnosť. Z tohto dôvodu bude chrupavka oveľa zraniteľnejšia. V pozadí tohto procesu predpokladajú nielen starnutie, ale niektoré genetické faktory.

Sekundárne opotrebenie

V pozadí sekundárneho opotrebenia je presne identifikovateľná choroba bedrového kĺbu v detstve alebo v dospelosti, čo je ideálnou základňou pre poškodenie povrchu chrupavky bedrového kĺbu.

Čo môže byť príčinou opotrebenia bedrového kĺbu?

  • Presná príčina sa v mnohých prípadoch objaviť nedá, ale dávajú to do súvislosti s poruchou krvného zásobovania hlavice stehennej kosti. Dôsledkom zhoršeného prekrvenia stehennej kosti sa jej štruktúra stáva tenšou, ktorá tak horšie znáša zaťaženie a zlyháva.
  • Zápalové choroby bedrového kĺbu, či ide o reumatickú artritídu alebo hnisavé zápaly bakteriálneho pôvodu, každý z ochorení značne poškodzuje povrch chrupavky. Zápaly sa môže objaviť aj ako sterilné pri existencii určitých faktorov, ako je napríklad: alkoholizmus, ale aj v dôsledku veľkého množstva a dlhodobej liečby kortikosteroidmi.
  • Dôvodom môžu byť aj prípady vniknutia zlomenín do bedrového kĺbu.
  • V metabolických procesoch vzniknuté poruchy môžu mať vplyv na kĺby, teda aj na bedrový kĺb (napr. choroby štítnej žľazy)

Čo môže byť riešenie? Ako sa vyhnúť operácii bedrového kĺbu?

Isté je, že ťahaním času sa problém nevyrieši. Mnoho otáľania prinesie nakoniec istú operáciu, ktorá bohužiaľ nie je konečným riešením od bolesti. Zákrok náhrady bedrového kĺbu sa teraz vykonáva rutinne. Po dôkladnom vyšetrení lekár implantuje vhodnú protézu podľa typu patologických zmien. Po operácii sa kĺb postupne pomaly stáva zaťažiteľným. Treba absolvovať pravidelné odborné kontroly. Avšak sú aj také prípady, keď bolesť zostáva rovnaká. Pri včasnom rozpoznaní problému môže byť široká škála riešení. V takomto prípade rehabilitačné a fyzioterapeutické postupy môžu byť vysoko efektívne a účinne.

Ako pomáha Safe Laser?

Na základe 50 rokov skúseností mäkkej laserovej terapie bol vyvinutý lekársky prístroj Safe Laser, ktorý bezbolestne a efektívne môže pomôcť pri chorobách pohybového aparátu.
Bedrový kĺb sa anatomicky nachádza v hlboko uloženej oblasti, preto na liečenie tejto oblasti je vhodný Safe Laser 500 Infra, ktorý má veľkú hĺbku prenikania. Pri včasnej diagnóze zmien sa vyžaduje denná liečba, zatiaľ čo pri chronickom ochorení, v dôsledku časového odkladu, sa odporúča liečba každý druhý deň.