So Safe Laserom proti bolestiam

sortiment doplnkov

Bolesť nemôžeme spájať ani s jednou chorobou, lebo bolesť sa môže v tele hocikedy, hocikde objaviť. Môže to byť „jednoduchá“ bolesť hlavy, bolesť v krku, bolesť po údere, ale môže byť bolestivé aj alergické ochorenie alebo rýchlo sa prejavujúci príznak atmosferického frontu.

Ako pomôže našim bolestiam mäkký laser?

V posledných 50 rokoch sa uskutočnili mnohé klinické štúdie a vyšetrenia, ktoré podporili priaznivé účinky liečení mäkkým laserom. Protibolestivé účinky laserovej terapie sa zakladajú na viacerých biologických procesoch:

  1. Blokuje prenos impulzov bolesti medzi časťou tela a mozgom. Tým znižuje citlivosť nervu a podstatne znižuje citlivosť na bolesť (podľa Melzacku: Teória kontrola brány). Vďaka tomu sa bolesť prejavuje miernejšie, alebo sa vôbec neprejaví.
  2. Na bolestivom mieste znižuje zápal a opuch (zlepšenie mikrocirkulácie). Tieto procesy tiež napomáhajú liečeniu.
  3. Stimuluje tvorbu alebo uvoľňovanie endorfínov a enkefalínov, ktoré sú prirodzené analgetické chemické látky v organizme, a tým znižujú bolestivé pocity.

Ktorý laser je najvhodnejší na zmierňovanie bolestí alebo na jeho odstránenie?

 

Takým účinným terapeutickým prístrojom je lekársky prístroj Safe Laser SL500 Infra.

Čo je bolesť?

Pocit bolesti je komplexný jav, na čo vplýva citový, duševný stav jedinca a predchádzajúce skúsenosti. Bolesť je signálom organizmu, že niečo nie je v poriadku.

Je to taký pocit, ktorý upozorňuje na nebezpečenstvo zranenia spojeného s potencionálnym poškodením buniek. Zmierňovanie bolesti je základnou úlohou medicíny.

Prvotným cieľom je nájdenie dôvodu bolesti, diagnostikovanie chorobných stavov, ktoré sa skrývajú za príznakmi a jeho odstránenie.

Zmierňovanie bolestí pred stanovením presnej diagnózy je zakázané.

V prípade bolesti neznámeho pôvodu sa nesmie pred nájdením dôvodu bolesť zmierňovať, lebo ten môže zostať skrytý a za sťažnosťami sa môže skrývať i stav ohrozujúci život.

Iný stav je vtedy, ak základná choroba, ktorá vyvoláva bolesť, je známa a na základe súčasných vedomostí je neliečiteľná. Vtedy treba účinne zmieňovať bolesť a znižovať utrpenie pacienta.

Počas života môžu človeka stretnúť rôzne nepríjemné zdravotné problémy. Asi najhoršia je bolesť. Hlavne vtedy, ak je neustála, stále prítomná. Znechutí nám každodenný život. Nevieme pracovať, sústrediť sa, koncentrovať sa, relaxovať, vypnúť. Sme podráždení voči našim blízkym, priateľom, spolupracovníkom a ľahšie im ublížime, samozrejme nevedome.

Sú medzi nimi také bolesti, ktoré sú chronické, trvajú dlhý čas a podľa medicíny nevieme veľmi čo s nimi urobiť, alebo len za cenu vážneho liečenia, prípadne s vážnymi následkami, vedľajšími účinkami. Také sú kĺbové opotrebenie, pretrhnutý väz a jeho poranenie, chronický zápal v ktoromkoľvek kĺbe (boky, koleno, členok, rameno, lakeť, zápästie, ochorenia chrbtice, pruh platničiek, prištipnutie, kŕče chrbtových svalov, presilenie, veľa sedenia, zlé držanie tela, reumatické kĺbové zápaly).

Sem patria aj náhle sa objavujúce bolesti, ktoré bez zodpovedajúceho dôvodného liečenia môžu prerásť do chronickej bolesti a pretrvať celý život.

Možnosti medicíny pri zmierňovaní bolestí v XXI. storočí: lieky proti bolesti, výživové doplnky na tvorbu chrupavky, náplasť, steroidné tabletky a injekcie, fyzioterapia, rehabilitácia, masáž, kúpele, kúpeľné procedúry a nakoniec rôzne operácie.

BUĎTE SVOJIM LIEČITEĽOM I LIEČITEĽOM SVOJEJ RODINY!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *